Widziałeś już zapewne dziesiątki sposobów zarabianie pieniędzy przez internet. Jeśli próbowałeś chociaż kilku, to wiesz, że niektóre nie działają. Ale czy wszystko jest oszustwem? Czy naprawdę nie istnieje żaden sposób na legalne zarabianie pieniędzy przez internet? Przeczytaj 10 kroków, które musisz wziąć pod uwagę, aby realnie zarabiać przez internet.

Oto 10 porad dotyczących zarabiania pieniędzy w internecie:

1. Nie bądź naiwny!

“Nic nie musisz, wystarczy wpłacić i zarabiasz”, „Z nami zarobisz 20 tyś dolarów tygodniówki”, „Ten sposób nie wymaga inwestycji czasu ani pieniędzy”, „Wpłać  5zł, poleć program dalej i czekaj na zyski”. Tego typu opisy „śmierdzą” z odległości kilometra, a mimo to mnóstwo ludzi nabiera się na podobne oferty. Powiedzmy sobie uczciwie – to nie ma prawa działać. Nikt, kto pisze, że możliwe jest zarabianie pieniędzy bez inwestycji czasu ani pieniędzy, nie pisze prawdy. Ustalmy coś. Aby uzyskać profity z jakiegokolwiek przedsięwzięcia, trzeba zainwestować albo czas, albo pieniądze. Najlepiej jedno i drugie, wtedy osiągnięcie zamierzonych celów może przyjść o wiele szybciej.

2. Dokładnie sprawdź kto za tym stoi.

Dotyczy to głównie takich rzeczy jak klikanie w reklamy, oglądanie reklam, kupowanie bitcoinów i podobnych wynalazków, czy inne “cudowne biznesy”. Najczęściej spółki są zarejestrowane w egzotycznych miejscach. Nic nie można dowiedzieć się o właścicielu, większość informacji jest utajniona. Najpierw sprawdź z kim masz do czynienia, poczytaj opinie, dowiedz się, czy pracodawca jest wypłacalny, czy wszystko działa tak jak powinno. Bądź przy tym czujny, bo takie “biznesy” są wypłacalne przez chwilę, a później znikają z Twoimi pieniędzmi.

3. Określ sposób zarobku.

Zastanów się nad tym co będzie spójne z Tobą. W jak i na czym chcesz generować zyski? Czy chcesz wnieść coś do życia innych ludzi? Czy po prostu zarobić trochę pieniędzy. Ile czasu dziennie będziesz w stanie poświęcić na swoją pracę? Bardzo ważne jest to, abyś robił rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność. Dlaczego?

4. Bądź konsekwentny.

Jeżeli podejmujesz jakąś próbę, to przyłóż się, działaj systematycznie, konsekwentnie. Nie zrażaj się po miesiącu, sprawdzonych sposobów na zarabianie w internecie jest wiele, natomiast każdy z nich wymaga sporo czasu i pracy. Jeżeli nastawiasz się na duże i szybkie zyski – to nierealne.

5. Działaj zgodnie z zasadami etyki.

Nie spamuj, nie obrażaj ludzi, którzy nie wierzą w Twój sposób zarabiania pieniędzy lub mają inne zdanie. Uważaj, bo psychologia tłumu może Cię wtedy bardzo przytłoczyć. Pamiętaj o tym, że pieniądze zarabia się z ludźmi, a nie na ludziach. Nie kłam, nie wciskaj i nie namawiaj nikogo „na siłę”. Szukaj różnych rozwiązań, ale zawsze zgodnie z zasadami etyki.

6. Szukaj podobnych do Ciebie.

Według myśli „pieniądze zarabia się z ludźmi” – szukaj tych, którzy będą myśleć podobnie do Ciebie, stwórzcie grupę. To tyczy się zarówno biznesu online jak i offline. Nie ma znaczenia gdzie jesteś i co robisz, jeśli będziesz miał sprzymierzeńców, będzie o wiele łatwiej, a efekty przyjdą o wiele szybciej.

7. Bądź opiekuńczy.

Nie czarujmy się, 90% sposobów na zarabianie pieniędzy przez internet działa na zasadach marketingu sieciowego – czyli daje możliwość zarabiania na dwóch poziomach. Bezpośrednim, czyli sprzedażą produktów lub usług. Oraz pośrednim, czyli zapraszaniu do biznesu nowych osób. Dla jednych i drugich bądź opiekuńczy, pomagaj, doradzaj, odpowiadaj na pytania. Dlaczego? Bo zadowolony klient poleci Twoje produkty/usługi dalej, a zadowolony partner, przyprowadzi kolejne osoby.

8. Ucz się od lepszych od siebie!

Kiedy znajdziesz już swój sposób zarabiania pieniędzy, szukaj tych, którzy w ten sam sposób już zarobili. Słuchaj ich porad, oni już byli w tym miejscu, w którym Ty jesteś. Każdy popełnia błędy, oni popełnili ich więcej niż Ty i inni, którzy nie odnieśli sukcesu. Ucz się od nich, bo to kopalnia praktycznej wiedzy, która przyniesie Ci ogromne korzyści.

9. Zaplanuj mądrze.

Życie i praca to nie totolotek, tutaj jesteś w stanie wiele przewidzieć. Nie pozwól aby doszło do tego, że nie będziesz wiedział co robić. Zawsze miej plan. Postaw sobie cel, który chcesz osiągnąć i rozłóż go na części pierwsze. Co będziesz musiał zrobić, aby dojść do miejsca, w którym chcesz się znaleźć? Przemyśl, jeśli Ty nie będziesz tego wiedział, to ktoś zaplanuje życie za Ciebie…

10. Zastanów się! Czy to jest dla Ciebie?

Prawda jest taka, że nie każdy nadaje się do tego aby prowadzić własny biznes, nie każdy nadaje się do pracy na etacie i tak samo… nie każdy nadaje się do zarabiania pieniędzy przez internet. Jedni wolą “ciepłe” posady ze “stałą” pensją, inni lubią brać odpowiedzialność za swoją sytuację finansową we własne ręce. Żadna z tych grup nie jest gorsza czy lepsza. To naturalne zjawisko, ludzie tak już są skonstruowani, każdy z nas jest inny. Dlatego określ do jakiej grupy należysz. Bo jeśli jesteś zwolennikiem “stałych, pewnych zarobków”, to najprawdopodobniej takie rozwiązanie nie jest dla Ciebie. Jeśli natomiast cenisz sobie wolność i niezależność, to być może znajdziesz coś w tym dla siebie.